Agentul şef principal de poliţie MARTE LEONTIN SILVIU, şi-a pus viaţa în pericol …

Displaying unnamed.jpg

POLIŢISTUL EROU – A SALVAT O FEMEIE DIN FOC

 

 

Un poliţist din Bistriţa – Năsăud şi-a pus viaţa în pericol şi a salvat o femeie de 83 de ani, dintr-un incendiu.

La data de 20 noiembrie a.c., în localitatea Rodna,  a fost sesizat, prin serviciul unic de urgenţă 112 faptul că, la un imobil din localitate a izbucnit un incendiu.

La faţa locului au ajuns în scurt timp poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Sîngeorz – Băi, care au aflat că în locuinţă se află o femeie de 83 de ani. Fără să ezite, colegul nostru, agentul şef principal de poliţie MARTE LEONTIN SILVIU, şi-a pus viaţa în pericol şi a intrat în locuinţă, salvând-o pe femeie.

În urma incendiului femeia a fost transportată la Spitalul Orășenesc Năsăud, starea ei fiind stabilă.

Îi dorim multă sănătate, iar pe colegul nostru îl felicităm pentru curaj!

 


Discover more from #News247WorldPress

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Discover more from #News247WorldPress

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Discover more from #News247WorldPress

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading